8+2= miłość i szacunek. Uwielbiamy

wpis w: Bezcenna klasyka | 0

Pamiętacie pewną bardzo liczną rodzinę, która z maleńkiego mieszkanka w mieście, przeniosła się do drewnianego domku w samym sercu lasu? My bardzo ich mamaczytowo pokochaliśmy i mamy w naszej bibliotecznej kolekcji „8+2 i ciężarówka” oraz „8+2 i domek w lesie.” Teraz do naszego zestawu dołączył kolejny tom – „8+2 i pierwsze święta.”

8+2'

Tym razem ta wesoła rodzinka złożona z ośmiorga dzieci, rodziców, babci i psa Rurka oraz zgrai kur oczekuje z niecierpliwością pierwszych świąt Bożego Narodzenia w swoim drewnianym domku. Za nimi sporo przygód, oswoili się już z życiem w lesie i nową szkołą we wsi. Przed nimi sroga zima, przygotowania do świąt, Boże Narodzenie i sporo przygód.

Mieszkają w domu bez wygód (muszą korzystać z wychodka!) w lesie. Dbają o siebie nawzajem, pomagają chętnie innym, starają się mieć dla siebie czas. Ta książeczka promienieje wprost dobrocią, takim rodzinnym ciepełkiem, choć czytając książkę zdajemy sobie sprawę, że tej rodzinie żyje się ciężko, nie są zbyt zamożni. Moja ulubiona scena, to ta, gdy przygotowują sobie własnoręcznie robione prezenty świąteczne siedząc w kole, plecami do siebie z absolutnym zakazem zerkania na boki (aby nie podglądać!). Podarunki miały być obwiane tajemnicą, ale nie chcieli rezygnować z bycia razem:)

Polecamy na wspólne czytanie.

8+21

„8+2 i pierwsze święta”

Autor: Anne-Cath. Vestly

Tłumaczenie: Milena Skoczko

Dwie Siostry, 2016

 

Zostaw Komentarz