Ksiądz Twardowski o miłości, nie tylko na Walentynki

serce1Mamaczyta jest przekonana, że wiersze, opowieści i homilie księdza Jana Twardowskiego są dobre na każdą chwilę, porę roku, nastrój, czy okres liturgiczny. Powoli zbliżają się Walentynki. Będzie sporo szumu medialnego o kochaniu i miłości. Warto przeżyć ten czas z książką „Serce za serce, czyli co to znaczy kochać”, właśnie bardzo pięknie wydanym i zilustrowanym zbiorem opowieści, wierszy i refleksji księdza Jana. Może wtedy, gdy nie ograniczymy tego dnia do czekoladowego serduszka i kolorowej kartki, Walentynki będą bardziej wartościowe?

Czy wiecie, że w tym roku przypada dziesiąta rocznica śmierci Autora? To niewiarygodne, że tyle lat już minęło. Niezależnie jednak od tego, wiersze księdza Jana nie tracą na aktualności, bo dotykają spraw najważniejszych i opowiadają o nich z niezwykłą delikatnością. Najnowszy zbiór wydany przez  Wydawnictwo Święty Wojciech, to teksty o miłości, dorastaniu do niej, rodzinie, miłosierdziu, a także o tym jak odróżnić prawdziwą miłość od tej „na niby”, kochaniu bliźniego i miłości Boga. Obok opowiadań znanych z wcześniejszych publikacji, zamieszczono również teksty dotąd niepublikowane. Warto więc przyjrzeć się temu tomikowi.

 

Mamaczyta jest zauroczona wiersz „Napisałaś”:

Napisałaś do mnie list serdeczny

                               przyniosłaś trzy jabłka z ogrodu

                               ciszę ukrytą w chlebie

                               zdziwiony myślę nieśmiało

                               że Bóg mnie kocha przez ciebie

Polecam również opowiadanie o św. Franciszku. Przepiękne.  Zakończone jakże celną myślą: „Każdy, kto żyje miłością, poprzez łaskę Bożą przywraca harmonię, w wilku widzi nie – wilka – tworzy wokół siebie raj.”

„Serce za serce, czyli co to znaczy kochać”
Autor: ks. Jan Twardowski
Ilustracje: Elżbieta Kidacka
Wydawnictwo Święty Wojciech, 2016

Zostaw Komentarz