Być siostrą urwisa Emila…

wpis w: Bezcenna klasyka | 0

Nie będę się zgrywać, nigdy nie należałam do dzieci grzecznych i uprzejmych. Raczej psociłam, niż grzecznie się bawiłam. W końcu wszyscy w rodzinie do tego przywykli i wszelkie dziecięce ‘przestępstwa’, takie jak na przykład zjedzenie całego zapasu bakalii przed świętami, przypisywano raczej mnie, niż mojemu młodszemu bratu.

[selkar id=49818]Być może dlatego zwróciłam uwagę na zabawną historyjkę o siostrze Emila ze Smalandii. Znacie opowieść Astrid Lindgren o małym Emilu ze Smalandii? No więc ten sympatyczny rozrabiaka pędzący co chwila za karę do drewutni miał młodszą, grzeczną siostrę Idę. Mała Ida też chce psocić opowiada właśnie o niej.

Ida marzy o psoceniu, karnym siedzeniu w drewutni, czyli o tym wszystkim, co stanowi codzienność jej starszego brata. Tylko jak zrobić psotę? Dziewczynka w końcu radzi się w tej sprawie doświadczonego w rozrabianiu Emila. Niestety, Emil nie ma gotowej odpowiedzi, bo psoty podobno robią się s a m e.

Idzie udaje się psota. Czy zostanie ukarana? Czy powędruje szlakiem Emila do stolarni? Opowieść o małej Idzie, to kolejna z obrazkowych książek Astrid Lindgren. To wspominana już przez nas wersja utworów szwedzkiej autorki przygotowana dla młodszych dzieci. Przetestowane na przedszkolakach.

Mała Ida też chce psocić
Autor: Astrid Lindgren
Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Ilustracje: Bjorn Berg

Zostaw Komentarz