Musierowicz po raz 22!

wpis w: Bezcenna klasyka | 0

Za nami oficjalna premiera dwudziestej drugiej części z serii opowieści o rodzinie Borejków, ich sąsiadach, bliższych i dalszych znajomych, przyjaciołach i nieznajomych.

Z powrotem do Jeżycjady jest jak z odwiedzinami u starych przyjaciół, człowiek się uśmiecha, cieszy, czuje ciepło przyjaźni, dobroć, zdejmuje swoje maski, odkrywa wnętrze, nie obawia się, nie musi grać. Czytam serię tych książek od wieku nastoletniego i jestem niezwykle wdzięczna autorce, że kontynuuje swoje opowieści.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciotka Zgryzotka, to podróż pod rękę z Idą i Norą, choć oczywiście mamy tu Borejków seniorów, zmartwioną nieco Gabrysię, Różę – żonę w kryzysie, młode małżeństwo oczekujące pierwszego potomstwa – Agę i Ignacego Strybów a także narzeczonych oczekujących ślubu – Dorotkę i Józinka. Jest korpulentna, jowialna i niezwykle gościnna Pulpecja, jej pracowity mąż Baltona, czyli Florek, bujająca w obłokach Nutria i pozostali jeżycjadowi przyjaciele.

To nie jest saga idealnego rodu. To opowieść o kochających się ludziach z krwi i kości, ludziach którzy czasem podejmują złe decyzje, borykają się z codziennością, są mniej lub bardziej zamożni, żenią się lub rozstają, są nam bliscy, ludzcy. Jest w nich jednak niezwykłe ciepło, dobroć, przejmująca szlachetność. Uwielbiam Borejków.

Kolejne tomy Jeżycjady, to mamaczytowe MUST HAVE.

Ciotka Zgryzotka

Autor: Małgorzata Musierowicz

Akapit Press, 2018

Zostaw Komentarz