Najstarsza na tropie Cmentarza Zapomnianych Książek

zafonLabirynt Duchów trafił w ręce Najstarszej. Wybory czytelnicze moich córek obserwuję od dawna, od zawsze. Kiedy Najstarsza sięgnęła po raz pierwszy po książkę Carlosa Ruiza Zafóna wiedziałam, że stracimy na jakiś czas kontakt z córką.

 

Zanurzyła się w labiryntach Barcelony początku XX wieku, pośród tych ciemnych uliczek spotkała Daniela, Fermina, Lucię, trafiła do księgarni Sempere i Synowie, postanowiła odszukać Cmentarz Zapomnianych Książek, niejednokrotnie przechodziły ją dreszcze na myśl o spotkaniu komisarza Fumero i jego opryszków. Wraz z panem Zafónem wędrowała również po hinduskich zaułkach Kalkuty.

Teraz Najstarsza wyrusza do kolejnego labiryntu tajemnic. W Labiryncie Duchów podąży wraz z Alicją Gris niebezpiecznym szlakiem zaułków Barcelony w ślad za zaginionym ministrem i literatem Mauriciem Vallsem. Zaglądnie do księgarni Sempere i Synowie, otrze się o mroczne więzienie Montjuic…. Będzie tak wędrowała przez 885 stron tej powieści.

A ja będę sobie przypominała moje osobiste wędrówki po Barcelonie i własne poszukiwania Cmentarza Zapomnianych Książek. Czy wiecie, że po drodze do tego miejsca, trzeba minąć sklep z artykułami dla żonglerów – cyrkowców i przepiękny sklepik z wieszakami? Za kolejnym zaułkiem nocne mroki Barcelony rozwiewa kontrabasista wygrywający standardy.

Polecam czytelniczą podróż do Hiszpanii.

Labirynt Duchów

Autor: Carlos  Ruiz Zafón

Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodan Casas

Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie

Dziękujemy bardzo księgarni internetowej Bookmaster.com.pl za możliwość lektury najnowszej powieści Carlosa Ruiza Zafóna,

 

2 Odpowiedzi

  1. Uwielbiam tego autora i czytałam wszystkie jego książki. Tę już mam na swojej półce. Jestem dopiero w połowie historii 🙂

    • Świetnie się czyta, choć tom baaardzo gruby i chyba wygodniej byłoby czytać z czytnika.
      Pozdrawiam,
      marta

Zostaw Komentarz