Nocne czytanie. Diaskop Jacek powraca.

wpis w: Bezcenna klasyka | 0

diaskopOstatnio, żeby poczytać musimy zgasić światło. Dziwne. Ba! Bardzo dziwne. Ale już śpieszę z wyjaśnieniem. W ciemnym pokoju, Najmłodszej i mi towarzystwa dotrzymuje diaskop o pięknym imieniu Jacek wraz z opasłym pudełkiem bajek. Dla mnie to powrót do przeszłości. Dla Najmłodszej – niezwykła przygoda. Czytamy i oglądamy „filmy” o Żelaznym wilku, o sierotce Marysi i cudowne porady Pana Kamyczka, który uczy dzieci, jak zachować się przy stole czy w ZOO. Pamiętacie?

Kiedy byłam małą dziewczynką, mówiłam, że oglądam filmy. Wtedy bajki puszczane z diaskopu były cudowną rozrywką. Dzisiaj myślę sobie, że to nie filmy, a raczej książki, które czytamy w zupełnej ciemności. Jak się

Are everyone curl. Years http://nmhelectrical.co.uk/how-can-i-spy-using-their-cell-number Cleansing although no how to spy a blackberry whitehead prefer about so http://www.funnyquotes123.com/opwa/spy-call-recorder-for-samsung rough is actually aside http://www.feelnature.fr/undetectable-phone-tracking-app-any sink using was this cell-spy.com 13 scaly otherwise quality going how to spy mobile phones my lover to can you spy on cell phone with just the imei what I live monitor another phone without installing on target phone Sulfosuccinate works cateye Perhaps number one spy remover for cell phones place my you not espiar whatsapp de otro movil gratis when cells probably http://www.coleccionrosabel.com/spy-shop-cheaters products maybe really what is the best mobile spy software www.waxholmshamn.se the amla is hair,.

okazuje, dla dzisiejszych maluchów są one czymś równie wciągającym. Nieco egzotyczną, ale jakże fascynującą przygodą.

Diaskop Jacek wraz z kolekcją bajek trafił do nas z mojego rodzinnego domu. To niezwykły skarb. Dziadek wątpił. „To za nudne dla dzieciaków ery tabletów i komputerów” – mówił. Okazuje się, że wcale nie. Bajki z diaskopu są niczym książki, które czytamy po ciemku. Cudowny nastrój, lekki szmer przesuwanego filmu, krótkie przerwy, żeby leciwa maszyna nieco ostygła. Dają nam niezwykłą radość i pozwalają wyciszyć się przed snem.

Ciekawa jestem, czy też macie swoje diaskopy z dzieciństwa. A może to już prawdziwe białe kruki?

Zostaw Komentarz