Piękna „Rutka”

Zosia ma dziesięć lat i ogromną ochotę na zabawę z rówieśnikami. Niestety, jako jedyna z podwórkowej ekipy dzieciaków nie wyjeżdża na wakacje i jej letni odpoczynek zapowiada się wyjątkowo nudno. Na dodatek mama bardzo dużo pracuje, Zosia zostaje na dłuuugie godziny sama w czterech ścianach starego mieszkania na łódzkich Bałutach. Dookoła obdrapane, brzydkie kamienice. Pewnego dnia mama oświadcza, że musi na jakiś czas wyjechać, a dziewczynka zostanie pod opieką ciotki. Czy można wyobrazić sobie gorsze wakacje?

Rutka

A jednak … ciotka okazuje się zaczarowaną starszą panią, kuzynką Mary Poppins, a świat Zosi bardzo się odmienia. Dziewczynka spotyka tajemniczą koleżankę z rudym warkoczykiem i mnóstwem zabawnych pomysłów. Świat Bałut się zmienia, rozpoczyna się podróż w czasie, lekcja trudnej polskiej historii i przede wszystkim, lekcja życia.

„Rutka” Joanny Fabickiej z przepięknymi ilustracjami Mariusza Andryszczyka, to przepiękna, poetycka i baśniowa opowieść o tęsknocie, rozpaczy, ale również sile przyjaźni i wiary w drugiego człowieka. My zachwyciłyśmy się „Rutką” w wersji ebookowej w czasie wakacji i ten zachwyt wciąż w nas trwa. Polecamy.

Zostaw Komentarz