Pompon – opowieści o smoku na wakacjach

Co byście zrobili, gdyby pewnego dnia z odpływu umywalki w Waszej łazience wylazł smok? Mały, łysy i różowy? Cóż, taka przygoda przytrafiła się państwu Fisiom i od tego dnia nic w ich życiu nie było takie, jak poprzednio. Smok podrósł, jego skóra pokryła się zieloną łuską, język mu niemal sczerniał od kłamania, a Fisiowie pokochali. Przygarnięty przez rodzinę, dorastał wraz z Malwiną i Gniewoszem Fiś.

Nasza domowa przygoda z Pomponem rozpoczęła się od przeczytania Pompona w rodzinie Fisiów, oraz Pulpeta i Prudencji. Smoczego Pogotowia Przygodowego. Książki te opowiadają o pierwszych dniach Pompona u Fisiów, oraz jego losach po spotkaniu z Pepsi Colą i założeniu własnej, smoczej rodziny. Czytamy więc te smocze opowieści zupełnie niechronologicznie, ale wcale nam to nie przeszkadza i tak śmiejemy się do rozpuku.

[selkar id=288140]Pompon na wakacjach, to opowieść o wysłaniu nieznośnego smoka wraz z rodziną do dziadków i ich wspólnych perypetiach wakacyjnych. Pompon prowadzi bloga, szybko staje się sławny, więc rodzina żyje pod presją jego sławy i nękających ich dziennikarzy. Fisiowie postanawiają wyjechać na wakacje, aby odpocząć od codzienności. To ich pierwsze wspólne letnie wakacje i choć Pompon pakuje do swojego bagażu żywy pokarm dla ryb, objada się kulkami na mole i ma w drodze chorobę lokomocyjną, to wyprawa zapowiada się ciekawie. Nie będę zdradzała szczegółów, ale wakacje ze smokiem są naprawdę atrakcyjne i niezapomniane.

Moje dzieci uwielbiają wszystkie smocze opowieści pani Olech. Ja do nich się dołączam i przyznaję, że czasami mam wrażenie, że któraś z nich obrasta smoczą łuską. Rozrabiają w iście Popmponowym stylu.

Pompon na wakacjach
Autor: Joanna Olech
Wydawnictwo Znak, 2013

Zostaw Komentarz