Seria „You choose”

wpis w: Bezcenna klasyka | 0

cv1 cv2 cv3 cv4Wśród mamaczytowych skarbów przywiezionych z wakacyjnych wojaży jest książka dla młodszych nastolatków o wojnie secesyjnej. Nie jest to jednak bynajmniej literatura historyczna.

Czytając wcielamy się w bohaterów – żołnierzy Unii lub Konfederacji i decydujemy o przebiegu akcji. W jaki sposób? Seria You Choose pozwala czytelnikowi na niebywałą swobodę. Co jakiś czas czytający podejmuje decyzję o dalszym ciągu akcji, to on decyduje czy na przykład rozstrzela jeńców, czy też odprowadzi ich do więzienia. U dołu strony autor podaje numer strony z proponowanym rozwojem akcji. I tak, jeżeli czytelnik decyduje się rozstrzelać jeńców, to kontynuację opowieści znajdzie na stronie dajmy na to 45, jeżeli postanawia ich odprowadzić do więzienia, to musi się przenieść na stronę 67. Rozpoczynając lekturę można wybrać bohatera, w skórę którego się wcielamy. Ta niebywała możliwość ingerencji w akcję bardzo podoba się moim domowym czytelniczkom. Czytają z ogromnym zainteresowaniem. I nawet nie zauważają, że to lektura po angielsku.

 

Bardzo mi się podoba taka forma opowieści. Wydaje mi się dobrym pomysłem zwłaszcza dla tych, których trudno do czytania namówić. Polecamy serdecznie:)

Zostaw Komentarz