Dziękowanie

Lubicie, gdy Wam dziękują? Dziękujecie? Zdarza Wam się podziękować dzieciom?

Wpadła mi ostatnio w ręce ciekawa książeczka Modlitwy dla dzieci. Dziękuję Ci, Panie Boże! wydawnictwa PROMIC .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I od razu miałam dwie refleksje, pierwszą o samym dziękowaniu ludziom wokół mnie, że dziękuję zdecydowanie za mało. Druga refleksja dotknęła mojej religijności, łatwiej mi mieć żale do Najwyższego, niż Jemu dziękować. Wiosna za oknem, powietrze pachnie życiem, w ogródku kwitną krokusy, ptaki świergoczą, to dobry czas na zmiany, w tym na wzmożone, czy też po prostu częstsze dziękowanie.

Modlitwy dla dzieci. Dziękuję Ci, Panie Boże! Agnes i Salema de Bezenac, to pięknie zilustrowana książeczka z prostymi modlitwami dla dzieci. Mamy w niej krótkie modlitwy, takie akty strzeliste dziękczynienia i prośby. Mamaczytowe córki zdumiały się ilością propozycji sytuacji, w których możemy Bogu dziękować lub o coś Go poprosić. Tak więc z jednej strony nauka dziękowania i wskazanie wielości takich codziennych chwil, gdy możemy dziękować -na przykład za tych których kochamy: mamę, tatę, dziadka, babcię, przyjaciół, kolegów, koleżanki, ale także trudniejsze wersje podziękowań – za trudności, problemy. Z drugiej strony autorzy zachęcają do modlitwy prośby, także w codziennych zdarzeniach, sytuacjach.

Książka jest oczywiście adresowana do ludzi wierzących, ale myślę, że wykracza poza sferę religijności. Pokazuje, jak ważne jest dziękowanie, takie proste, codzienne.

Polecam.

Modlitwy dla dzieci. Dziękuję Ci, Panie Boże!

Autorzy: Agnes i Salem de Bezenac

Tłumaczenie: Iwona Kukwa

Wydawnictwo PROMIC

 

Zostaw Komentarz