Mama pracuje a tu wakacje…

wpis w: Rozmaitości | 0

Jestem pewna, że znacie to uczucie rozdarcia – wakacje, dziecko w domu, a tu trzeba pracować. I co z tym dzieckiem zrobić?

Pracuję głównie z domu, więc niby jest łatwiej – dzieci nie zostają same, mają opiekę, ale ja przecież powinnam pracować, skupić się, a tu … No właśnie, Najmłodsza i Najmłodszy nie kwalifikują się jeszcze na obozy, na które wyjeżdża ich starsze rodzeństwo. Zostają więc w domu, ich wakacje poza domem ograniczają się do rodzinnego urlopu. Najmłodsza, która właśnie skończyła sześć lat korzysta również z półkolonii, ale czasem bywa i tak, że zostaje w domu i może albo wyjść do parku lub na plac zabaw z Babcią Jadzią – nianią Najmłodszego, albo zostać ze mną. No i zostaje ze mną…

Mamopracuj1

Pracujemy wtedy razem. Znacie to, prawda? Przechodzę wtedy trening rozdzielności uwagi. Piszę recenzje, czytam, realizuję zamówienia książek – moje Wydawnictwo Meandry właśnie wypuściło w świat swoją premierową książkę i sprzedajemy ją na naszej stronie www.wydawnictwomeandry.pl. Jedną ręką wystawiam fakturę, czy przygotowuję kolejnego posta, drugą pomagam Najmłodszej rozwiązać łamigłówki.

Nie jest łatwo, ale to przecież to jest NASZ czas. Pakujemy razem meandrowe zamówienia, Najmłodsza testuje książki dla dzieci w jej wieku, patrzy sobie na moją robotę, pewnie czasem troszkę się nudzi, ale gdy tylko ogarniamy się z pracą, zabieramy Najmłodszego i ruszamy na spacer, do lasu, parku, zoo. Dziś zapisałyśmy się do gdyńskiej Ciciubabki i przed nami tworzenie ogrodu w słoiku – warsztaty rodzinne. Jesteśmy bardzo podekscytowane.

Wakacje nadają codzienności zamieszania, ale czasem dobrze przełamać rutynę. Zapraszamy Was serdecznie na www.wydawnictwomeandry.pl, kupujcie naszą książkę, my ją dla Was pięknie zapakujemy i wyślemy – okazało się, że Najmłodsza bardzo lubi nadawać paczki w paczkomatach:)

Zostaw Komentarz