Rodzinne czytanie Biblii

wpis w: Rozmaitości | 1

Jest taka księga, księga nad księgami – Biblia. I jest taki czas, niezwykły czas z książką, kiedy cała rodzina pochłonięta jest we wspólnej lekturze.  Nowa, ciekawa inicjatywa skłoniła nas do podjęcia wyzwania codziennego czytania Biblii. Wspólnie, w rodzinie. Autorzy strony  www.czasnabiblie.pl. pragną w roku kanonizacji Jana Pawła II zachęcić do tego wszystkich.

czas-na-bible-logoMy podjęliśmy to wyzwanie. Wszystkich, którzy też gotowi są w taki sposób uczcić wyniesienie Papieża Polaka na ołtarze zachęcamy do odwiedzenia strony Czasnabiblie.pl.

Zgodnie z tym, co mówią autorzy projektu, serwis ma być przestrzenią dla rzetelnego i przystępnego poznania Biblii, a także miejscem dla dyskusji na tematy z Biblią związane.

Portal powstał jako odpowiedź na zachętę Jana Pawła II do rodzinnego czytania Pisma Świętego. Obejmuje różne środowiska i łączy je wokół Biblii oraz osoby i nauczania Papieża, który 27 kwietnia 2014 roku zostanie ogłoszony świętym.

Papież Polak na dwa tygodnie przed swoją śmiercią powiedział: Z  serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają słowo Boże.

Jedna odpowiedz

  1. W naszym przypadku rodzinne czytanie bibli dla dzieci skończyło się bardzo szybko – nie wiem, może to klasyczne wydanie z obrazkami jest dedykowane już starszym dzieciom. Dziaciaki się nudziły i wolały bajki. Może są jeszcze za małe – 3,5 i 1,5 roku. Za to poszukałam w necie czegoś dla młodszych i na stronie http://bibliadladzieci.com/ znalazłam fajne opowiadania i komiksy (rozsypanki obrazkowe). I to był strzał w 10, a jak jeszcze ściągnęłam kolorowanki to bajki poszły w kąt 🙂 Po pierwszym szale sytuacja się unormowała i teraz czytamy opowiadania biblijne w każdy niedzielny wieczór, a inne książki w pozostałe dni.

Zostaw Komentarz