Szkolna wyprawka: jak ją skompletować, by nie dać się kosztom i kolejkom

wpis w: Rozmaitości | 0

szkołaWakacje to pora odpoczynku, kontaktu z naturą i odkrywania nowych miejsc. Czasami bywa tak, że radość z letnich, wolnych dni zakłócają nam myśli o kompletowaniu wyprawki szkolnej. Im dziecko jest starsze, tym większą liczbę podręczników trzeba kupić. W tornistrze ucznia nie może też zabraknąć artykułów papierniczych, bez których trudno wyobrazić sobie naukę. Nierzadko koszty takiego przedsięwzięcia przekraczają możliwości finansowe rodziców. Do tego dochodzi stanie z długich kolejkach i rozpaczliwe poszukiwanie upragnionego tytułu, który jest rozchwytywany jak świeża kajzerka…

Aby szkolne zakupy nie stały się źródłem naszego stresu i frustracji, należy pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie. Umożliwi to nam skorzystanie z atrakcyjnych rabatów przygotowanych przez księgarnie internetowe, oferujące podręczniki po niższych cenach.

Rozsądne planowanie wydatków pozwoli nam nie tylko na zdobycie wszystkich książek i akcesoriów, ale również sprawi, że będziemy mogli przeznaczyć zaoszczędzone środki na wakacje dla naszych pociech.

Każdy rodzic wie, że niektóre pozycje książkowe są nie tylko drogie, ale i trudno dostępne. Dlatego też księgarnie internetowe wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców, uczniów i nauczycieli. Dobre oferty można znaleźć na Merlin.pl. Dzięki pośrednictwu takich księgarni online można zamówić wszystkie podręczniki, które zostały dopuszczone do kształcenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wygodna i łatwa w obsłudze wyszukiwarka pomaga znaleźć niejeden zeszyt ćwiczeń czy zbiór zadań. Po chwili możemy już zweryfikować tytuł, autorów oraz wygląd okładki z wytycznymi szkoły naszego dziecka. Szacuje się, że dzięki takim zakupom można zaoszczędzić ok. 10 – 15% na jednym podręczniku. Oznacza to, że w naszym portfelu zostanie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od liczby dzieci oraz liczby książek.

Księgarnie internetowe oferują także artykuły papiernicze w przystępnych cenach. Dodatkowym ułatwieniem dla rodzin są darmowe przesyłki kurierskie. Dzięki nim nasza wyprawka trafi do nas szybko i w dobrym stanie, a my nie będziemy już musieli martwić się o kolejki w księgarniach.

A potem pozostaje już tylko kwestia zorganizowania wakacji – takich, jakie lubimy najbardziej. Gdy inni będą krążyć po księgarniach, my będziemy cieszyli się słońcem i swobodą.

Wpis powstał w związku z nawiązaniem współpracy z Merlin