Dla najmłodszych…

Coś mi się wydaje, że ostatnio mało piszę o książkach dla najmłodszych czytelników. A przecież książka powinna towarzyszyć dziecku od zawsze!!! Poprawiam się więc i polecam Wam Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle wydaną w Polsce przez Wydawnictwo Tatarak.

gąsienica

Jest to pięknie wymalowana opowieść o pewnej żarłocznej gąsienicy, której towarzyszymy od narodzin do przemiany w cudnego motyla. Mojemu czternastomiesięcznemu synowi najbardziej podoba się ta część książki, w której jemy wraz z gąsienicą jabłka, gruszki, śliwki i inne przysmaki. Dzięki pomysłowemu wydaniu możemy przeliczać kolejne posiłki gąsienicy. Każdy wymalowany produkt ma idealnie dopasowaną do dziecięcego paluszka dziurkę wyciętą w kartonowej stronnicy, która bardzo intryguje młodego czytelnika czyniąc z niego prawdziwego odkrywcę.

Dodam jeszcze, że książka zdobyła także uznanie mojej pięcioletniej córki. Spory format tej opowieści i naprawdę gruby karton, na którym ją wydano czyni książkę niemal niezniszczalną. Maluchy mogą ją przeglądać wielokrotnie bez stresu, że za chwilę książka zostanie rozerwana na strzępy…

Polecamy.

Autor: Eric Carle

Wydawnictwo Tatarak, 2015

4 Odpowiedzi

  1. Gosia_Samosia

    No ja właśnie stoję przed bardzo ważnym zadaniem – muszę kupić kilka książek pod choinkę dla dzieciaków i nie wiem co wybrać. Mam do obdarowania rodzeństwo, bliźniaki, 10 lat-chłopiec i dziewczynka. Dziewczynka jest moją chrześnicą. Myślałam o kupieniu klasyka w jakimś ciekawszym wydaniu, np Baśnie Andersena http://bonito.pl/k-159932-basnie w twardej oprawie, ale nie wiem jak postąpić w takiej sytuacji – czy obojgu kupić to samo czy dla drugiego jakieś inne baśnie, żeby mogli się wymieniać? A może coś zupełnie innego? Do tego jeszcze muszę kupić coś córce siostry (8 lat) i szukam pomysłu. Jakieś podpowiedzi?

  2. Gosia_Samosia

    Dziękuję bardzo za odpowiedź! Mam nadzieję, że coś wybiorę i dzieciaki będą zadowolone 🙂

Zostaw Komentarz