„Trzy bajki” od pani Lucyny Legut

trzy-bajki1Mamy obie z Młodszą słabość do dobrych ilustracji, przy czym „dobre”, to takie, które nam się podobają:) Zdarza nam się także zaczytać się w takich trochę śmiesznych, trochę absurdalnych opowieściach. Takie właśnie są „Trzy bajki” Lucyny Legut z jej autorskimi ilustracjami (jednogłośnie orzekłyśmy z Młodszą, że są „dobre”). Pierwsza opowieść – „Historia dość niebrzydka o kocie i margerytkach” przypadła do gustu także Najmłodszej. Niespełna trzylatka zafascynowała się właśnie ilustracjami.

„Niedzielne popołudnie z diabłem i aniołem” oraz trzecia z bajek – „Buty pani czarownicy”, to lektura dla starszych przedszkolaków i młodszych uczniaków. Autorka puszcza wodze fantazji. I oto opowiada o niedzielnych przechadzkach Anioła i Diabła ulicami pewnego miasteczka i konsekwencjach tego spaceru. A te są niebagatelne.

 

Ta dziwna para spotyka chłopca , którego Diabeł namawia do złego a Anioł do dobra. I tak chłopiec to jest niegrzeczny, to idealny, na zmianę. Cała ta sytuacja wprawia w przerażenie otoczenie Rudolfa. Ale zaraz, zaraz, czy to naprawdę tylko fantazja? Na końcu opowieści autorka pisze przewrotnie: Może w następna niedzielę przyjdą do Ciebie? I ja niestety, muszę to przyznać, czasami robię coś inaczej niż powinnam i sumienie mnie wtedy drapie i szczypie. Ja już zdaje się tą parę poznałam…

„Buty pani czarownicy”, to przestroga dla tych wszystkich, którzy chcieliby wdziać trzewiki czarownicy. Świat wyglądałby wtedy zupełnie inaczej, przestrzega pani Legut. Zresztą poczytajcie sami!

„Trzy bajki”
Autor: Lucyna Legut
Prószyński Media Sp. Z o.o., 2009

Zostaw Komentarz