„Aż po horyzont” – nastolatkowa książka drogi

wpis w: Dla nastolatków | 0

Macie czasami ochotę na dobre czytadło obyczajowe? Tak sobie po prostu poczytać, bez głębokich, filozoficznych przemyśleń. Podążać za ciekawą historią. Zaczytać się. Nastolatki też tak mają. Najstarsza, nasza domowa czternastolatka, poleca „Aż po horyzont” Morgan Matson.

ażpohoryzont

To opowieść o Amy Curry, która właśnie radykalnie zmienia swoje życie. Jej ojciec zginął w wypadku samochodowym. Dziewczyna obwinia się o jego śmierć. Brat ma poważne problemy z alkoholem i innymi używkami i przebywa na odwyku a mama postanawia przeprowadzić całą rodzinę ze słonecznej Kalifornii do nieznanego Amy Connecticut. Nowa szkoła, nowi znajomi, nowy dom, to wszystko czeka na Amy.

Pierwsza do Connecticut wyjeżdża mama. Amy ma do niej dołączyć i przy okazji przywieźć ich rodzinne auto. Jest jednak jedno ale – dziewczyna od wypadku nie jeździ samochodem. Mama znajduje więc rozwiązanie. W podróż wraz z Amy ma się wybrać Roger, syn znajomej, który wybiera się właśnie w podobnym kierunku. To on ma być kierowcą. Mama planuje im całą trasę, rezerwuje hotele – podróż dzieli na kilka odcinków, to ogromna odległość.

Ruszają. Jak się okazuje, obydwoje mają spory bagaż przeżyć. Amy – żałobę, Roger – mnóstwo źle ulokowanych uczuć i złamane serce. Dla obydwojga to pierwsza podróż przez Stany. Po początkowych obawach i stresie, niespodziewanie dla siebie samych, zmieniają plany mamy Amy i zbaczają z trasy. Po drodze odkrywają przyjaźń, miłość, własną wartość i samych siebie.

Ciekawa nastolatkowa podróż drogi. Polecamy.

„Aż po horyzont”
Autor: Morgan Matson
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo Jaguar, 2014

Zostaw Komentarz