John Green po raz kolejny …

wpis w: Dla nastolatków | 0

Czytając literaturę skierowaną do starszych nastolatków, nie sposób pominąć powieści Johna Greena. Autor Gwiazd naszych wina, Papierowych miast, 19 razy Katherine, czy Szukając Alaski stał się literackim guru dla wielu młodych ludzi. Jego powieści dotykają spraw tak ważnych dla młodych ludzi: miłości, przyjaźni, poszukiwania własnej tożsamości, wrażliwości, ale też alienacji, osamotnienia, problemów w kontaktach z rodzicami, nauczycielami, rówieśnikami. Green opowiada również w sposób bezlitosny o nałogach, alkoholu, narkotykach, seksie.

Żółwie aż do końca, najnowsza powieść Johna Greena opowiada o Azie Holmes, która musi zmierzyć się ze swoją skomplikowaną psychiką, pokonać własne ograniczenia i sprostać nowym wyzwaniom.

żółwie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy Aza dowiaduje się, że zaginął ojciec jej przyjaciela z dzieciństwa, miliarder Russel Pickett, nie zamierza interesować się jego poszukiwaniami. Ma dosyć własnych spraw. Zmaga się z zaburzeniami psychiki. Każdy dzień jest dla niej swoistą walką, by nie zaplątać się w urojeniach i obawach, które nieustannie ją przepełniają.

Do zmiany decyzji namawia ją przyjaciółka z dzieciństwa, Daisy. Za odnalezienie zaginionego miliardera wyznaczona zostaje astronomiczna nagroda stu tysięcy dolarów. Te pieniądze przydałyby się obu dziewczynom.

Aza odnawia znajomość z synem Russella Picketta i wtedy powieść zaczyna gnać, jak lawina … Przed dziewczyną masa wyzwań, w tym to najważniejsze – otwarcie się na innych ludzi …

Moja domowa nastolatka twierdzi, że książki Johna Greena są bardzo do siebie podobne, autor dotyka wciąż tych samych problemów. Być może Najstarsza ma rację, ale warto sięgnąć po te powieści, bo opowiadają nam one o świecie nastolatków, ich emocjach, problemach, dylematach.

Polecam.

Żółwie aż do końca

Autor: John Green

Tłumaczenie: Iwona Michałowska – Gabrych

Bukowy Las

Dziękuję księgarni internetowej www.Bookmaster.com.pl za umożliwienie lektury.

Zostaw Komentarz