„Marcelina i Twierdza Wspomnień”

wpis w: Dla nastolatków | 0

Na początek cytat: „Żadne z dzieci z domu w Bezczasie nie może trafić z powrotem do swojej rodziny. Bezczas stoi w wybranym przez siebie miejscu, a Czas ciągle goni naprzód. Nieprzerwanie, od wieków … Nie możecie wrócić do swoich domów, bo zagroziłoby to drogocennej Harmonii, której strażnikiem jestem.”

Co to Bezczas i Harmonia? Ci, którzy czytali „Marcelinę i Pamięć Przodków” szybko przemieszczą się z naszej codzienności do świata, który stał się na jakiś czas miejscem Marceliny w drugim tomie opowieści Izabeli Skorupki, „Marcelina i Twierdza Wspomnień.”

marcelina1

Tym, dla których to będzie pierwsze spotkanie z rodziną Marceliny Łobzowskiej, Azalką, Bezczasem, Ełełem, Erykiem, Baciulkiem, dziadkiem Henrykiem, Apoloniuszem oraz pozostałymi uczestnikami tej historii, zajmie trochę czasu zorientowanie się w tym świecie i jego bohaterach. Zachęcam Was jednak do podróży przez Przełęcz Zbędnych Słów, spojrzenie na wszystko dookoła z samego czubka Niedźwiedziej Góry, pewnie dacie się zwieść szumowi Oceanu Nie-Oczywistości, ale koniecznie pomóżcie Marcelinie Łobzowskiej i Księdze Przodków. No i uważajcie na Podmieńców!

Polecam miłośnikom fantasy 10+ Uwaga – czytanie warto rozpocząć chronologicznie, od pierwszego tomu.

„Marcelina i Twierdza Wspomnień”
Autor: Izabela Skorupka
Ilustracje: Karolina Kubikowska – Janas
Współpraca- Eklekta i Axis Mundi, 2016

Zostaw Komentarz