Dla nastolatek: „Przez dziurkę od klucza” Krystyna Siesicka

wpis w: Dla nastolatków | 2

siesickaKuchnia, to to pomieszczenie w domu, gdzie toczy się życie rodzinne. I to właśnie takie rodzinne „sceny kuchenne” opisała Krystyna Siesicka w „Przez dziurkę od klucza”.

 

Joanna, Oleńka, mała Zuzanna, Piotr, Janek i babunia, to główni bohaterowie. W tle pojawiają się co jakiś czas postacie rodziców Joanny i Oleńki. Niemniej jednak to babcia i jej popisy kulinarne są osnową tej opowieści, to ona jest w centrum, czy to przygotowując domowy twaróg, grzanki, czy kotlety. Gdzieś przy okazji tego pieczenia, smażenia, mieszania i gotowania babcia opowiada o sobie, komentuje rzeczywistość, dyskutuje z Joanną, pomaga młodym rodzicom – Piotrowi i Oleńce, w wychowywaniu Zuzki, przygotowuje posiłki dla zapracowanych rodziców, doradza wnuczkom i próbuje przekazać im swoje kulinarne  umiejętności.

Czytając  „Przez dziurkę od klucza” przyglądamy się rodzinie, jednej z wielu, może sąsiadującej z nami, babcia uczy nas gotować, podsłuchujemy dyskusje, uczestniczymy w kłótniach i godzeniu się, a w trakcie zakochujemy się w babuni. Polecam.

„Przez dziurkę od klucza”
Autor: Krystyna Siesicka
Akapit Press, 2015

2 Odpowiedzi

  1. Ładowanie strony trwa bardzo długo…

Zostaw Komentarz