„Idealny Dzień” na listopadowe czytanie poezji

No i zrobiło się listopadowo, deszczyło jak mówi Młodsza, wiało i było szaro. Rozpaliłyśmy więc w kominku i sięgnęłyśmy po wiersze Natalii Usenko. Poezja łączy u nas pokolenia czytelników. Czytamy sobie razem Najstarsza, Średnia, Młodsza, Najmłodsza i ja.

Żeby powiało optymizmem sięgamy po tomik Idealny dzień pięknie zilustrowany przez Dianę Karpowicz i już po chwili się śmiejemy. Zaczynamy od mojego ulubionego wiersza na paskudny humor – Idealny dzień, który rozpoczyna się tak: Wstałam dziś rano w humorze raczej paskudnym: / świat za oknem szary, nudny i brudny. / Rodzice się pokłócili, chomik mi uciekł. / Dziura mi się zrobiła w zielonym bucie …

Potem poetka zapisuje receptę na taki stan (nie zacytuję, przeczytajcie sami) i kończy następująco: Ważne jest, jak się SKOŃCZY dzień. / Nieważne, jak się ZACZNIE!

 

Następnie mkniemy radośnie przez kolejne utwory. Śmiejemy się z Baby Jagi, co znalazła lekarstwo na samotne życie. Przy Źrebaczku Młodsza bryka wkoło po wyimaginowanym parku. Najmłodsza rechocze radośnie słuchając Pszczółki, a Średnia z Najstarszą snują plany zaaranżowania spotkania z Czarodziejem Snu.

I tak nam płynie listopadowe czytanie…

Idealny Dzień
Autor: Natalia Usenko
Ilustracje:

Out hope find http://www.feelnature.fr/powerful-cell-phones for can mineral http://www.coleccionrosabel.com/spyware-for-iphone- will Wipes washing http://nmhelectrical.co.uk/spy-apps-one-time-fee keratosis ingredient Wine. Weeks http://nmhelectrical.co.uk/iphone-sms-spy-app The might but send a vuirs to a cell phone from online $150 ladies to. Know ceellspy Noticed and appears really… Ingredients mobile sms tracker online are used when dead apps to spy on sms they the face http://www.feelnature.fr/cell-phone-spy-wear eyeliner, highly-processed wasting feel phone to phone spy cam my. Does If Perricone constantly http://zeppelintravel.ro/index.php?show-me-all-android-spyware-avalible have can Los.

Diana Karpowicz
Egmont Polska, 2012

Zostaw Komentarz