Kolejne książki do worka świętego Mikołaja

Jeżeli słyszeliście, że święty Mikołaj poszukuje książek dla dzieci o tematyce religijnej, to szepnijcie mu proszę, by zajrzał do Wydawnictwa Promic. Nam spodobały się dwie nowości: „Jak pocieszyć Matyldę” – kolejny tomik z serii Twój Anioł z Nieba oraz „O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie.”

mrówkiimatylda1

„Jak pocieszyć Matyldę”, to kolejna opowieść o perypetiach rodziny Dobrzyńskich. Tym razem rodzice wraz z najmłodszą siostrą wyjeżdżają a w domu pod opieką dziadków zostają Antek i Matylda, najstarsza z rodzeństwa. Chłopiec świetnie się bawi w domku na drzewie. W zabawę angażuje się nawet dziadek. Matylda jednak nie ma tak udanego dnia, jak jej brat. Wszystko ją irytuje. Antek stara się poprawić jej humor, wspiera go w tym nieustraszony Anioł Stróż, ale ich wysiłki przynoszą wręcz odwrotny skutek…. Zdradzę Wam jednak, że rodzina doczeka się w końcu perlistego śmiechu Matyldy. Lubię serię opowieści o Dobrzyńskich, bo to bardzo pozytywne historie. Podkreślają wartość rodziny, wspierania się i wzajemnej akceptacji.

„O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie”, to krótkie, ale bardzo „treściwe” opowieści, których bohaterowie zmagają się z przeciwnościami, by z wysiłkiem, pokorą i cierpliwością stawać się lepszymi. I tak małe mrówki pracują w mozole, by wyściełać Jezusowi żłób słomą. Ptaszek Timmi trenuje się w cierpliwości a Sofia w pokorze i bezinteresowności.

Polecamy obie lektury.

„Jak pocieszyć Matyldę”                             

Autor: Edmond Prochain

Tłumaczenie: Lilla Danilecka

Opracowanie graficzne: Hanna Woźnica-Gierlasińska

„O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie”

Autor: Elisa Tromba, Maria Luisa Eguez

Tłumaczenie: Anna T. Kowalewska

Ilustracje: Fabrizio Zubani

Wydawnictwo PROMIC

Zostaw Komentarz