Laura idzie do szkoły. Jak to jest być pierwszoklasistą?

laura1Czy macie tegorocznych pierwszaków? Jak przygotowują sie do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej? A Wy – rodzice, jak się czujecie w roli rodziców pierwszoklasisty? Rozmawiacie o szkole? Czy Wy i Wasze dzieci macie obawy związane z tym wydarzeniem? Klaus Baumgart w książce „Laura idzie do szkoły” opowiada właśnie o Laurze, która została pierwszoklasistką. Przedstawia jej obawy i radości, szkolne zakupy, pierwsze przyjaźnie i konflikty.

Dziewczynka początkowo jest bardzo pozytywnie nastawiona do rozpoczęcia nauki i czekającej ją zmiany. Potem jednak starszy kolega z podwórka chcąc zrobić jej psikusa celowo wprowadza ją w błąd i opowiada niestworzone historie o przyszłej wychowawczyni Laury, która rzekomo jest najbardziej nielubianym nauczycielem w całej szkole i na pewno Laury nie polubi. Dziewczynka zaczyna się więc bać, nie chce już rozpocząć nauki w szkole. Razem z przyjaciółką Zosią zastanawia się, co w takiej sytuacji zrobić. Na szczęście może liczyć na niezawodną gwiazdkę, która pomaga jej zawsze w trudnych sytuacjach życiowych.

 

Och, nie łatwo być pierwszakiem … Polecam lekturę. A ja dziś ruszam z moją tegoroczną pierwszoklasistką po tornister!

„Laura idzie do szkoły”
Autor: Klaus Baumgard
SKmedia

Jedna odpowiedz

  1. Dla pierwszoklasistów mogę polecić też „Szkolne przygody Mikołajka”, choć zdaje się, że już tutaj o nich było. Niemniej – książka moim zdaniem idealna dla dzieciaka, który stawia pierwsze kroki w czytaniu. Pozdrawiam!

Zostaw Komentarz