Pies o kotach: Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach.

Koty1Witajcie, to znowu ja – psi recenzent. Piszę, bo w moje cztery czarne łapy wpadła niedawno książka o kotach. Cóż, kotów to ja za bardzo nie lubię. Nie to, żebym je gryzł i drapał, ale one nie dają się obwąchać, nie chcą bawić się ze mną moim kijem a na dodatek moi koci sąsiedzi załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w MOIM ogródku. To skandal, ja tego NIGDY nie robię.

Postanowiłem przeanalizować literaturę o kotach i ich zwyczajach, bo jak wiadomo – lepiej znać wroga. Moja ludzka rodzina, zwłaszcza ta najmłodsza część, bardzo lubi opowiadania i książki pani Renaty Piątkowskiej. Ta autorka napisała kiedyś przepiękną książkę o psach – bohaterach! Tym razem sięgnąłem po jej opowiadania o kotach- „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach.”

Koty2Koci bohaterowie tych opowieści to kocia mama – marynarz Wierusia; koty pracujące (nie miałem pojęcia, że takie w ogóle są) – Fiodor, Miłka i Miglanc; Pralinka – kocia niania dla niesfornego chłopca a także Maczek – koci bohater i inne ciekawe kocie postacie. Zdenerwowałem się tylko czytając o Dumce, która podrapała mojego psiego pobratymca. Wrrrr… Na szczęście znalazłem w tym zbiorze

opowiadanie o przyjaźni psa i kota, czyli historię psa Dropsa i kotki Aksamitki.

Polecam wszystkim, choć ja osobiście wolę opowiadania o psach.

Psi recenzent, labrador Lupus.

„Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach.”
Autor: Renata Piątkowska
Ilustracje: Magda Kozieł – Nowak
Wydawnictwo Literatura, 2014

 

Zostaw Komentarz