O aniołach i aniołkach

Dziś propozycja dla młodszych, ale tych młodszych – samoczytających miłośników literatury i to raczej dla dziewczynek (proszę jednak nie chować tych opowieści przed chłopcami!). Anielscy z Niebieskiego, to seria opowiadań o małych aniołach – chłopcach i dziewczynkach. Na co dzień  żyją podobnie jak ich nieanielscy rówieśnicy. Chodzą do szkoły, mają lepsze i gorsze oceny, klasówki, zawierają przyjaźnie, kłócą się i bawią z rodzeństwem, mają rodziców i nianie … Jedyna różnica polega na tym, że anielscy mają małe skrzydełka na plecach, a w ich świecie bardzo sporadycznie pada deszcz.

Balbinka, pechowa anielinka, to opowieść o małej anielince, która bardzo by chciała pomagać ludziom tak, jak to robią jej rodzice, lecz niestety uważa, że prześladuje ją nieznośny pech. W szkole dostaje uwagę, niechcący niszczy parasol napotkanej po drodze nieznajomej, a na dodatek rodzice otrzymują pilne wezwanie – alarm trzeciego stopnia i muszą koniecznie wyjechać. Same komplikacje. Niespodziewanie tuż po wyjeździe rodziców okazuje się, że Balbinka również otrzymuje list – wezwanie. Co z tego wyniknie?

Tymek, magik czy anielinek?, to opowieść o chłopcu z Niebieskiego. Tymek chciałby zostać magikiem. Co wyniknie z jego czarodziejskich prób? Warto przeczytać.

Seria Anielscy z Niebieskiego:
Balbinka, pechowa anielinka oraz Tymek, magik czy Anielinek?

Autor: Iwona Czarkowska
Ilustracje: Kasia Kołodziej
Wydawnictwo MUZA SA, 2013

Zostaw Komentarz