Siri strzela gola

siri1Podobnie jak Gosia i jej czytelnicza paczka, my także polubiłyśmy małą Siri.„Siri strzela gola” to pięknie, wesoło zilustrowana opowieść o marzeniach, niepowodzeniach, przyjaźni i rywalizacji. Siri przyjaźni się z Małym Otto, Dużym Otto i Średnim Otto. Uwielbia się z nimi bawić. Pewnego dnia jednak chłopcy odmawiają wspólnej zabawy, bo grają w piłkę nożną i twierdzą, że Siri „nie ma oka do piłki”, więc nie może z nimi grać. Dziewczynka odchodzi smutna i zła – „Ja wam jeszcze pokażę – myśli.”

Siri bardzo chce się nauczyć grać, tata zapisuje ją do dziewczęcej drużyny o pięknej nazwie Dzielne i Celne, ale wtedy okazuje się, że piłka nożna wcale nie jest taka prosta. Siri stara się, jak może, ale jej nie wychodzi. Na dodatek inne dziewczynki z drużyny zaczynają nazywać ją niezdarą.

Na szczęście Siri ma przyjaciół i to właśnie Mały Otto zdradza jej kilka trików, organizuje dodatkowy trening i wspiera przyjaciółkę. Dzięki niemu Siri gra pewniej i lepiej. Wkrótce zostaje gwiazdą meczu z niezwyciężonymi Błyskawicami.

Urzekła nas ta książeczka. Prosta historia, tak podobna do wielu tych codziennych dziecięcych problemów. Piękne ilustracje, które wplatają się w treść i opowiadają o Siri i jej przygodach. Polecam.

„Siri strzela gola”
Autorzy: Tiina Nopola, Mervi Lindman
Tłumaczenie: Bożena Kojro
WILGA Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o. o., 2014

2 Odpowiedzi

  1. Siri to nasze ostatnie odkrycie.
    Syn zakochał się w Siri i okropnej śwince. 🙂
    Oczywiście chce już brudaska i coś tam jeszcze. 🙂

Zostaw Komentarz