Dziennik podróży

W najbliższy weekend w Gdyni odbędą się Kolosy, czyli spotkania podróżników.

Mamaczyta bardzo lubi podróżować. Dlatego dziś polecamy Mój dziennik podróży Dominiki Zaręby i Ani Jamróz wydany przez Bezdroża. To propozycja dla tych młodych podróżników, którzy lubią kolekcjonować pamiątki i wspomnienia z podróży, i szukają ciekawej formy, w ramach której mogliby te swoje zapiski, rysunki, pocztówki, bilety z muzeów i inne ciekawostki zaprezentować i w ten sposób ocalić od zapomnienia.

dziennik1

 

Mamy tam miejsce na listę rzeczy niezbędnych, o których nie można zapomnieć; miejsce na pieczątki z parków narodowych, zapisanie ciekawostek ze szlaków, wklejenie biletów z podróży, a także prowadzenie tradycyjnych zapisków-wspomnień. My rodzice powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zamieszczony na końcu książki Kodeks Małego Wędrowcy. Przeczytajcie go z dziećmi przez wyruszeniem w podróż, to zbiór dobrych rad i ciekawych spostrzeżeń dotyczących wspólnego podróżowania i życia „w drodze.”

Mamaczytowe dzieci zawsze prowadzą swoje pamiętniki z podróży. Bardzo lubimy do nich wracać. Prowadzenie podróżniczych zapisków serdecznie polecamy tak małym, jak średnim i całkiem dorosłym.

Zostaw Komentarz