Interaktywne książki historyczne

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 2

Mamaczyta jest wydawcą, wielokrotnie już o tym pisałam. Dziś chcę Wam opowiedzieć troszkę więcej o interaktywnych książkach historycznych, które wydaje założone przeze mnie Wydawnictwo Meandry.

Powstanie Warszawskie. Pierwsze dniŚredniowiecze Złote czasy piratów, to nasze trzy książki interaktywne.

książkiInteraktywne

Koncepcja takiej książki polega na stworzeniu opowieści, która przypomina nieco grę. Czytelnik doświadcza, jak decyzje podejmowane przez ludzi wpływały na ich życie. Wystarczy stosować się do wskazówek zamieszczonych u dołu każdej strony. Wybory czytelnika, to decyzja czy bohater ma skręcić w prawo czy w lewo; dołączyć do powstania czy wybrać życie cywila; zostać piratem czy wstąpić do marynarki wojennej; wyruszyć na krucjatę czy strzec zamku w rodzimej Anglii. Po zakończeniu jednej opowieści, warto wrócić do początku, dokonać innych wyborów i wyruszyć odmienną ścieżką.

Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni, to 10 punktów decyzyjnych i różnych zakończeń. W Średniowieczu mamy 3 odrębne historie – opowieść o życiu rycerza, damy dworu i czarnej śmierci we Florencji. W książce jest aż 45 punktów decyzyjnych i 21 różnych zakończeń. Opowieść Złote czasy piratów, to również 3 historie, 38 punktów decyzyjnych i 14 zakończeń.

Średniowiecze-wnętrze Średniowiecze-punktdecyzyjnyśmierć Średniowiecze-wnętrzedamadworu Średniowiecze-wnętrzeczarnaśmierć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia, o których opowiadają te książki, miały miejsce w rzeczywistości i przytrafiły się prawdziwym ludziom. Dlatego czytanie tych interaktywnych książek historycznych, to zabawa, może nawet nieco gra, ale również a może nawet przede wszystkim nauka historii.

Jako wydawca, jestem bardzo zadowolona z odbioru książki, reakcji młodych czytelników.

Polecam swoje książki!

Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni

Autor: Krzysztof Mital

Ilustracje: Filip Wojciechowski

Średniowiecze

Autor: Allison Lassieur

Złote czasy piratów

Autor: Bob Temple

Wydawnictwo Meandry

2 Odpowiedzi

  1. Dziękuję bardzo za artykuł!

  2. Bardzo ciekawy pomysł! Fascynująca i poznawcza lektura, w której mieszkasz różne historie, jak inne życia!
    Bravo!! I dzięki 🙂

Zostaw Komentarz