Matematyka z Grzegorzem Kasdepke!

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

Grzegorz Kasdepke pisze we wstępie tak: „(…) gdy byłem mały, myślałem że matematyka jest nudna. Gdy byłem trochę większy, nadal myślałem, że matematyka jest nudna. A potem urosłem, wydoroślałem i … nie zmieniłem o matematyce zdania. Aż tu nagle mój syn poszedł do szkoły.(…) i co się okazało? Że matematyką można się nieźle bawić. Dlatego właśnie powstała ta książka. (…) Książka, która udowodni, że matematyka nie jest nudna. Bardzo Wam zazdroszczę, że zrozumiecie to tak wcześnie.”

dotrzechodlicz1

Kochani, nic dodać, nic ująć, tylko zabrać się z panem Grzegorzem za matematykę! A przy okazji … pochichotać z matematycznych przyborów szkolnych, upiec bardzo matematyczne ciasteczka koniecznie geometryczne (odkryć, że matematyka może być smaczna), powędrować matematycznym labiryntem, rozwiązać kilka łamigłówek, zastanowić się nad wampirzym zadaniem i na koniec poprzeliczać miary i wagi.

Świetna zabawa i solidna dawka wiedzy gwarantowane! My dziękujemy księgarni internetowej BookMaster za umożliwienie przeczytania tej książki. Znajdziecie ją tutaj:http://bookmaster.com.pl/ksiazka-do,trzech,odlicz-grzegorz,kasdepke-586346.xhtml

„Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne”

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Beata Zdęba

Wydawnictwo Literatura, 2016

Zostaw Komentarz