Nowe przygody HANI HUMOREK: Hania Humorek i Smrodek: Poszukiwacze skarbu

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

hania1Znacie Hanię Humorek i jej brata Smrodka? Nasza rodzina należy do fanklubu Megan McDonald- autorki tych zabawnych opowieści o zwariowanej Hani i jej rodzinie. Jak dotąd, znaliśmy serię książek, w których główną bohaterką i narratorem była właśnie ta niezłomna dziewczynka. Tym razem jednak autorka dopuściła do głosu również młodszego brata Hani, zdroworozsądkowego Smrodka.

„Hania Humorek i Smrodek: Poszukiwacze skarbu” to już nie tylko opowieść o Hani i jej poglądach na otaczającą ją rzeczywistość szkolno-domową, ale książka raczej przygodowa, opisująca wakacje tego niezwykłego duetu. Dzieci wyjeżdżają wraz z rodzicami na wakacje na niewielką wyspę Ocracoke, nazywaną przez Smrodka wyspą Oki-Doki. Po zejściu z promu dzieciaki przeistaczają się natychmiast w Szaloną Ziutę i Smrodka Zgniłka i wyruszają na poszukiwanie ukrytego skarbu. Szkopuł polega na tym, że chętnych do skarbu nie brakuje. Zwłaszcza Wysoki Chłopiec i Mądra Dziewczynka wydają się być sporą konkurencją do zdobycia wygranej.

W książce, jak zawsze u Megan McDonald, nie brakuje humoru i zabawnych perypetii bohaterów. Polecam wszystkim fanom Hani Humorek. Uwaga! Wraz z lekturą nabiera się ochoty na wyprawę po skarb piratów!

„Hania Humorek i Smrodek: Poszukiwacze skarbu”
Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Peter H. Reynolds
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska
Egmont, 2015

Zostaw Komentarz