„Okruchy magii”, czyli o magii w kuchni i od kuchni

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 2

okruchymagiiUwaga miłośnicy prozy Kathryn Littlewood, serii książek o rodzinie Szczęsnych i ich niezwykłej cukierni w Klęskach – Zdroju, oto trzecia część opowieści „Okruchy magii”!

Dzięki wygranej w prestiżowym konkursie cukierniczym, Romarynka Szczęsna staje się bardzo znaną osobą a w Klęskach – Zdroju czatują na nią paparazzi. Wszyscy celebryci zamawiają słodkości w rodzinnej cukierni Szczęsnych, firmy cukiernicze proponują lukratywne kontrakty reklamowe. Rozmarynka jest jednak zmęczona tym życiem „po konkursie”. Cieszy się najbardziej z tego, że udało się jej odzyskać rodzinny Almanach wiedzy kulinarnej. Szybko jednak akcja się zagęszcza. Rozmarynka zostaje porwana. Korporacja Wypieków Cukierniczych Mostess chce ją zmusić do opracowania nowych, magicznych receptur na ciasteczka…

Ta opowieść, to niezła gratka dla młodocianych fanów pieczenia i rozwiązywania detektywistycznych zagadek. Zapraszam i polecam.

„Magiczna cukiernia. Okruchy magii”
Autor: Kathryn Littlewood
Tłumaczenie: Barbara Górecka
Egmont, 2014

2 Odpowiedzi

  1. Jeszcze ostatniej części nie zakupiłam. Pierwsza podobała mi się bardzo, druga momentami nużyła. Jestem ciekawa trzeciej:)

    • Szepnę cichutko, że pierwsza część była chyba najlepsza, bo intrygował pomysł na serię. Ja chyba tak mam, że najbardziej lubię pierwsze części …

Zostaw Komentarz