Dla młodych miłośników powieści detektywistycznych

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

Czy Wasze dzieci lubią powieści detektywistyczne? Ja mieszkam z trzema poszukiwaczkami przygód. Chętnie czytają o zmagających się z przestępcami dzieciach i same bardzo by chciały zostać teamem detektywistycznym. Takim osobnikom spodobają się zapewne powieści Agi Szczepańskiej Patka i Pepe. Pierwsza zagadka  oraz Patka i Pepe. Tajemnica Meduzy.

Akcja pierwszej rozgrywa się zimą w Karpaczu i wtedy właśnie spotyka się tytułowa dwójka bohaterów: Patrycja, czyli Patka i Piotrek nazywany przez rodzinę Pepe. Narciarstwo powinno zapewne pochłonąć dzieciaki całkowicie, ale jak tu myśleć tylko o zjazdach, jak dookoła tylu podejrzanych: Szalony Wąż, Gienia, Zbyszek, Spocony Włochacz, Gruby?

Patka i Pepe. Tajemnica meduzy rozgrywa się w zgoła odmiennej scenerii. Rozgrzana słońcem Chorwacja, rozlewający się zachęcająco Adriatyk i mnóstwo możliwości wspólnych zabaw nie oznacza bynajmniej, że młodzi detektywi porzucą swoje nawyki i przestaną zwracać uwagę na podejrzane zdarzenia i dziwnych osobników. Tym razem ich uwagę przykuje tajemnicza Meduza. W ten sposób wpadną na trop międzynarodowej afery, w której kluczem do rozwiązania zagadki okaże się … pewien kolczyk.

Polecam powieści wszystkim poszukiwaczom przygód.

Patka i Pepe. Pierwsza zagadka
Autor: Aga Szczepańska
Ilustracje: Marsija
Studio Moema, 2013

Patka i Pepe. Tajemnica Meduzy
Autor: Aga Szczepańska
Ilustracje: Sylwia Lenart & Marsija
Studio Moema, 2013

Zostaw Komentarz