Szalona Penny z piekła rodem

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

penny1„Penny z piekła rodem. Wypadki i wpadki” to jedna z naszych wakacyjnych lektur. Życie z Penny, główną bohaterką, na pewno nie jest nudne i na pewno nie należy do łatwych. Nie wiadomo, czy to ona przyciąga różne skomplikowane wydarzenia i wypadki, czy to zwykły zbieg okoliczności.

penny2Penny piecze na pewno najbardziej niezwykłe ciasta urodzinowe i bardzo się stara być grzeczną dziewczynka, ale po prostu jej to nie wychodzi. Zupełnie przypadkowo zabiera z muzeum kieł morsa z wystawy, w autobusie pociąga za hamulec bezpieczeństwa a w domu najlepszego kumpla całkiem przypadkowo doprowadza do wybuchu jajek w mikrofalówce. Na szczęście w tych labiryntach dziwacznych przygód towarzyszy jej wypróbowany przyjaciel – Kosmo. On zawsze ujmie się za Penny.

Historyjki o Penny, to dobra lektura na długą podróż. Opowieści są krótkie i zabawne. Dzieciaki co rusz wybuchają śmiechem. Czytałyśmy je właśnie w momentach podróżniczego nudzenia się. Nie jest to bohaterka na miarę niesamowitej Pippi, czy Tonji z Glimmerdalen, ale my się z nią zaprzyjaźniliśmy.

„Penny z piekła rodem. Wypadki i wpadki”
Autor: Joanna Nadin
Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Ilustracje: Jess Mikhail
Akapit Press, 2014

Zostaw Komentarz