Piraci do książek!

Najmłodsza miała festyn w przedszkolu. Festyn był tematyczny, musieliśmy przeistoczyć się w piratów. Najmłodsza bardzo lubi takie morsko-pirackie klimaty, więc będąc kilka dni później w bibliotece od razu sięgnęła po Piratologię Wydawnictwa Debit.

Piraci1

Książka jest solidnych rozmiarów i ma całkiem sporą wagę, ale jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem. Książki z tej serii (Egiptologia, Smokologia, Księga Czarów) trochę się czyta, ale najbardziej ogląda, przegląda i bawi. Znalazłyśmy w książce ciekawe mapy, tajemnicze listy (w tym jeden od chińskiego szantażysty i jeden z czarną plamą – to takie pirackie ostrzeżenia), mieszek ze złotym piaskiem, sprzęt do morskiej nawigacji, a także piracki słowniczek.

Książka została bardzo starannie wydana. Ta wielość „gadżetów” (tak mówią moje córki), a więc dodatków dołączonych do książki, sprawia, że jest ona atrakcyjna dla młodszych czytelników, którzy poza słuchaniem, chętnie książką się „pobawią.”

Nie jest to bynajmniej książka li tylko dla chłopców. Wśród pirackiej braci były i piratki, wśród nich zadziwiająca Arabella Drummond. Poczytajcie o niej koniecznie w Piratologi.

Książkę serdecznie polecamy. Może takie połączenie czytania z zabawą zachęci dzieciaki do sięgnięcia po kolejne książki?

Piratologia

Wydawnictwo Debit

3 Odpowiedzi

  1. Przepiękna książka no i widać, że starannie wykonana, aż oko cieszy. Sama z chęcią bym sobie coś takiego poprzeglądała.

  2. Ale świetna książka! Coś mi się wydaje, że nie jednemu tacie również by się spodobała 😉
    A czy znasz już książkę „Zatrzymać dzień” ?
    Szczerze polecam. Również warta uwagi książka – lektura obowiązkowa dla każdego rodzica.
    Pozdrawiam

Zostaw Komentarz