Fantasy na majówkę: Przeznaczenie bohaterów

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

fantasyNajstarsza czyta dużo i różnorodnie. Miewa też czytelnicze ciągi. Zapada się wtedy w jakąś serię lub gatunek i odmawia kontaktu z otoczeniem. Bywa, że wciąga ją fantsy. Sięga wtedy po „Zwiadowców”, „Baśniobór” lub wraca do klasyki i po raz kolejny czyta „Władcę pierścieni.” Z przyjemnością wita nowe serie i tytuły. Tym razem towarzyszyłam jej w czytaniu „Przeznaczenie bohaterów” Morgan Rice.

To pierwsza część sagi o tajemniczym Królestwie Kręgu, jego władcach, intrygach dworskich, dumnym Legionie Zachodniego Królestwa, napierających z zewnątrz Dzikich, druidach, a przede wszystkim o Thorgrinie z klanu McLeodów z Południowej Prowincji Królestwa Zachodu. Ten czternastolatek to tajemniczy, choć niezwykle sympatyczny główny bohater tej opowieści. Pochodzi z niewielkiej wsi, jest czwartym synem swego ojca i nie może pojąć, dlaczego nikt z rodziny nie okazuje mu sympatii. Pewnego dnia, w wyniku splotu różnych okoliczności, odchodzi z domu rodzinnego i wyrusza do Królewskiego Dworu. Marzy o zaciągnięciu się do Legionu, oddziału rycerzy królestwa. Po drodze odnajduje w sobie nieznane moce, nad którymi nie do końca potrafi panować i spotyka druida. To oczywiście dopiero początek jego przygód… Potem chłopak będzie musiał odnaleźć się na dworze królewskim, zawrzeć sojusze i przyjaźnie, nauczyć się postępować z wrogami i odkryć kim jest i skąd pochodzi- jakie jest jego przeznaczenie. Spotka też miłość. Akcja się zagęszcza.

Myślę sobie, że „Przeznaczenie bohaterów”, to dobra propozycja na majówkę. Książka jest napisana sprawnie, akcja toczy się wartko a losy bohaterów naprawdę przyciągają czytelnika, trudno więc od lektury się oderwać. Polecam.

„Przeznaczenie bohaterów”
Autor: Morgan Rice
Tłumaczenie: Michał Głuszak
Wydawnictwo JK, 2015

Zostaw Komentarz