Super Super Quiz

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

Podczas wakacji każda mini gra, którą można wykorzystać podczas podróży jest na wagę złota. „Super Quiz” to coś pomiędzy grą, a książką.  Jest co poczytać, ale można też się pobawić. Bogaty zestaw quizów  dotyczących ludzkiego ciała,  według autorów przeznaczony dla dzieci od lat 7. Ja polecam do samodzielnego użytku, nieco starszym dzieciom. Maluchy będą potrzebowały wsparcia rodziców. Tajemnice wątroby, kręgosłupa, a przede wszystkim męskich i żeńskich narządów rodnych, mogą nieco ich przerosnąć.

Super Quiz ma wszelkie atuty wakacyjnego towarzysza podróży: jest tutaj różnorodność tematów, są sztywne, wytrzymałe kartki, którymi można wachlować w tą i z powrotem, jest co poczytać, można też pobawić się w zadawanie zagadek. Można używać w pojedynkę, można połączyć się w pary i nawzajem się przepytywać.

My jesteśmy w posiadaniu quizu zatytułowanego „Ciało człowieka”. W niewielkim zestawie w formie skoroszytu mieści się cała masa informacji. Są też ciekawe ilustracje. Tekstu – w sam raz, tak żeby zainteresować młodego czytelnika, ale też go zbytnio nie zmęczyć. W serii dostępne są także zestawy dotyczące innej tematyki: Polska, Świat, Konie, Dinozaury, Piłka nożna…

Nasz zestaw trafia w ręce 8-letniego  kuzyna. Przed nim długa droga z Gdańska do Krakowa. W towarzystwie Super Quizu minie mu z pewnością szybciej i ciekawiej.

Super Quiz: Ciało człowieka
Kapitan Nauka
Edgard Jezykiobce.pl

Zostaw Komentarz