„W śnieżną noc”. Lektura na wakacje dla nastolatki

wpis w: Dla dzieciaków-uczniaków | 0

greenTo będzie kolejna recenzja książki dla nastolatki na wakacje. Jeżeli chcecie zafundować dziecku odpoczynek od wakacyjnych upałów, to podrzućcie mu „W śnieżną noc”, trzy powiązane ze sobą opowiadania Mureen Jonhson, Johna Greena i Lauren Myracle.

To szansa na literacką podróż do zasypanego śniegiem Gracetown. Znacie zabawę we wspólne tworzenie opowiadania? Jedna osoba wymyśla kilka pierwszych zdań, druga i kolejne kontynuują. Bawię się tak czasami z moimi córkami. Tworzymy wtedy przezabawne i dziwaczne historie. Ta wspólna książka trzech autorów przypomina mi właśnie taką zabawę. Te trzy wydane w jednym tomie opowiadania, to powiązane ze sobą historie. Autorzy niejako podają sobie główny temat, jak biegacze pałeczkę w sztafecie.

To opowieść o zasypanym śniegiem miasteczku, Wigilii i perypetiach koleżeńsko-miłosnych grupy nastolatków. Osobiście wolę Johna Greena w wersji powieściowej. Mam ogromny sentyment do „Szukając Alaski”, ale myślę że te opowiadania spodobają się nastolatkom. I choć opisywane perypetie mają miejsce w zgoła innych okolicznościach przyrody, niż my przeżywamy w wakacje, to taka lektura o poszukiwaniu miłości i przyjaźni, jest w sam raz na wakacyjne czytanie.

„W śnieżną noc”
Autorzy: Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle
Tłumaczenie: Magda BiałońChalecka
Bukowy Las, 2014

Zostaw Komentarz