Smerfowo

Znacie małe, niebieskie stworki przypominające trochę krasnale, zwane smerfami?

Papa Smerf, Osiłek, Smerfetka, Mądrala, Zgrywus i pozostali bohaterowie tej opowieści, to bohaterowie jednej z moich ulubionych dobranocek z dzieciństwa.

Wiecie, że pomysłodawca opowieści o smerfach, belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford ukrywający się pod pseudonimem Peyo, najpierw stworzył komiks o tych sympatycznych niebieskich stworkach, a dopiero potem jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów animowanych?

smerfy1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem stałą, nieustanną fanką komiksów. Uważam, że dzięki tej formie literatury, można rozpocząć niezwykłą przygodę z czytelnictwem. Znam całkiem sporo dzieci, które nie chciały czytać opowiadań i historyjek a ochoczo sięgnęły po komiksy.

Jeżeli więc macie w domu fanów smerfowych opowieści i przygód, to zaproponujcie im komiksy o tych  niebieskich skrzatach.

Ja wybrałam opowieść Smerf Dzikus. W tej części opowieści, smerfy dotyka wielkie nieszczęście – pożar. Tracą zapasy na zimę i muszą wyruszyć w nieznane, na daleką wyprawę, by uzbierać nowe. Przeżywają po drodze sporo przygód, spotykają Dzikusa i (oczywiście) muszą stoczyć walkę z ich odwiecznym wrogiem, Gargamelem.

smerfy2

Polecam serdecznie.

Smerf Dzikus

Autor: Peyo

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo Egmont

Dziękuję księgarni internetowej Bookmaster.com.pl za udostępnienie mi egzemplarza tego komiksu.

Zostaw Komentarz