Co tam porabiasz Mamoczyta?

wpis w: Mama pisze | 0

Pora pochylić głowę i przyznać się do pewnych zaniedbań i zaniechań. Mamaczyta zrobiła sobie mamaczytowy urlop od opowiadania o książkach na blogu. Dlaczego?

książkiInteraktywne

Pochłonęło mnie moje Wydawnictwo Meandry, premiery kolejnych książek, promocje, praca nad nowościami i warsztaty czytelnicze, które organizuję dla trójmiejskich szkół podstawowych.

Ufff … sporo tego, ale Mamaczyta czerpie z życia hurtowo, więc minionej jesieni zafundowałam sobie jeszcze remont… I tak to się poskładało.

Najbardziej jednak pochłonęło mnie wydawnictwo. Życie wydawcy, choć trudne, pełne akrobatyki finansowo-logistyczno-dystrybucyjno-promocyjnej jest bardzo ciekawe. A jeżeli rusza się ze swoimi książkami „w teren” i spotyka czytelników, prowadzi warsztaty bazujące na wydanych przez siebie książkach, to ma człek zagwarantowany bardzo ekscytujący czas.

Nasze meandrowe warsztaty adresujemy do uczniów szkół podstawowych. Rozmowy z dziećmi, przysłuchiwanie się ich wypowiedziom, czasem żywiołowym dyskusjom, to dla mnie kolejne potwierdzenie, że dzieciaki są mądre, mają swoje zdanie i jeżeli tylko im na to pozwolimy my – dorośli, to one bardzo chętnie pofilozofują, podzielą się swoimi refleksjami.

Mamaczyta oczywiście nie przestała czytać!!! I nie czyta tylko wydawanej przez siebie literatury. Wkrótce blogowanie mamaczytowe powinno wejść w fazę reaktywacji, bo dom wyremontowany, wydawnictwo coraz lepiej ogarniane …

20160711-106

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaczytanych!

Mamaczyta

Zostaw Komentarz