Mamaczyta na warsztatach

wpis w: Mama pisze, Raczej na poważnie | 0

Jestem Mamaczyta, czytam więc z radością i pasją. Od roku jestem również wydawcą. Jak dotąd nakładem mojego małego wydawnictwa ukazały się cztery książki dla dzieci, w tym trzy interaktywne książki historyczne. To połączenie pasji czytania z wydawaniem literatury zaowocowało pomysłem warsztatów czytelniczych dla dzieci.

p5

Pomyślałam, że skoro wydaję książki dla dzieci i mogę bez końca o nich opowiadać, to warto zgromadzić jakieś dzieci i zorganizować dla nich ciekawe zajęcia. W ten oto sposób rozpoczęłam moje wojaże po gdańskich szkołach podstawowych, w których prowadzę zajęcia dla dzieci.

Warsztaty bazują oczywiście na wydanych przez Meandry książkach. Do tej pory były to głównie zajęcia o Powstaniu Warszawskim i naszej interaktywnej książce historycznej opowiadającej o tym wydarzeniu. Od niedawna ruszyły warsztaty o czasach piratów. Ależ to były ciekawe czasy! W planach powstaje zarys zajęć o średniowieczu.

Podczas takich warsztatów czytamy książki, rozmawiamy o danej epoce historycznej, dyskutujemy o wyborach życiowych konkretnych bohaterów, zbaczamy oczywiście na tematy ogólnofilozoficzne, ogólnoludzkie … Czasem wykonujemy prace plastyczne, dzieciaki uwielbiają quizy.

Dyskusje z dziećmi są niezwykle inspirujące. Jestem Mamaczyta, czytam, wydaję książki i prowadzę warsztaty czytelnicze.

Zostaw Komentarz