Jak pokonać dinozaury?

dino1Macie pomysł na to, jak pokonać dinozaury? – Jakie dinozaury? – spytacie. – Przecież dinozaurów nie ma. – Tak właśnie odpowie statystyczny dorosły. Statystyczne dziecko zajmie się opracowywaniem technik i metod walki z prehistorycznym potworem. Książka Cathrine Leblanc i Rolanda Garrigue „Jak pokonać dinozaury?” jest dedykowana tym wszystkim odważnym i pomysłowym, którzy nad takimi sprawami jak niespodziewany atak dinozaurów, nalot kosmitów czy walki z robotami się zastanawiają. Autorzy twierdzą, że „jeżeli wykażesz się sprytem, to dinozaury nie będą miały szans, żeby cię pokonać!”

Zabawny tekst i niezwykłe ilustracje sprawiają, że książeczkę czyta się przy wybuchach śmiechu i pomrukach zadowolenia. Taka absurdalna, wesoła lektura, to dobry pomysł na wakacyjne czytanie.

Przypominam sobie, że kiedyś moje córki uparcie wierzyły w krasnoludki. Teraz szukają przejścia do świata Narnii. Może więc dinozaury jednak istnieją, żyją gdzieś na jakiejś małej wysepce na Pacyfiku? Lepiej się przygotować na spotkanie z nimi …

„Jak pokonać dinozaury?”
Autorzy: Catherine Leblanc, Roland Garrigue
Tłumaczenie: Marta Toruńska
WILGA Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., 2014

Zostaw Komentarz