Obrazkowo: Jaki to miesiąc?

miesiac1Końcówka lipca upłynęła nam na Pomorzu w strugach deszczu, więc miałyśmy z Najmłodszą sporo czasu na czytanie i oglądnie książek. Naszą uwagę przykuła książka Marcina Strzembosza „Jaki to miesiąc?” wydana przez niezawodnego Muchomora.

To obrazkowa podróż przez dwanaście miesięcy i cztery pory roku. Ćwiczymy kolejność miesięcy, zmienność pór roku a przy okazji na każdej z ilustracji szukamy Szkota MacBride’a, bliźniaków Stefana i Tymka, Józka w zielonym ubranku, Hańci i jej psa Kaktusa, a także przemądrzałej Zuzi, kota i myszy. Takie zabawy bardzo się Najmłodszej podobają. Uwielbia wyszukiwać detali, tropić postacie i tworzyć własne opowieści o rysunkowych bohaterach książeczek. Dlatego mamy w domu bogata kolekcję książek obrazkowych państwa Mizielińskich, serię o ulicy Czereśniowej i jej mieszkańcach, a także wiele innych podobnych.

Dodatkowym atutem książki autorstwa Marcina Strzembosza jest jej niewielki format. Najmłodsza bez trudu trzyma ją w swoich czteroletnich łapkach. Polecamy nie tylko na deszczowe dni!

„Jaki to miesiąc?”
Autor: Marcin Strzembosz
Muchomor, 2015

Jedna odpowiedz

  1. Nas też w pewnym momencie porwała bez reszty ta książka. Bardzo miło i szybko przy niej leci czas!
    http://zabawyczas.pl/ksiazki/jaki-to-miesiac-marcina-strzembosza/

Zostaw Komentarz