„Niedźwiedź polarny”

Ta książka zaczyna się tak: „Pewnego razu mała dziewczynka zdjęła z półki książkę i zabrała się za czytanie…” Czytam to zdanie, przewracam kartkę i wraz z ciemnowłosą dziewczyną z czerwona koroną na głowie, przenoszę się do świata książki, którą ona czyta.

niedżwiedź1

Siuuup … i oto jesteśmy w krainie lodu i śniegu. Idziemy śladem niedźwiedzia polarnego. Poznajemy jego środowisko, zwyczaje, dietę i zagrożenia. Nagle, niespodziewanie dla mnie i tej Małej w koronie, niedźwiedź strzepuje z siebie wodę i lód z futra. Jesteśmy mokre. Mała się śmieje. A ja przewracam kolejną kartkę tej niezwykłej książki i już ważę i mierzę polarne niedźwiedzie. I tak podróżujemy z Małą przez ten cudowny świat autorstwa Jenni Desmond.

 

Gdy nasza wyprawa dobiega kresu a niedźwiedź odpływa (może na polowanie?) mimowolnie przytulam się do tej pięknej książki. Wołam córki i syna, by razem z moimi dziećmi i Małą w koronie jeszcze raz wybrać się do świata polarnego niedźwiedzia.

„Niedźwiedź polarny” wydany w Polsce przez Wydawnictwo Łajka, to absolutnie książka typu must have. Piękna i mądra. Czytając dowiadujemy się bardzo dużo o życiu i zwyczajach polarnych niedźwiedzi i tkwimy w podziwie malarskich ilustracji.

Polecamy!

„Niedźwiedź polarny”

Autor: Jenni Desmond

Tłumaczenie: Anna Błasiak

Wydawnictwo Łajka

Książki szukajcie na stronie:

Zostaw Komentarz