Książka z piosenkami Astrid Lindgren – do śpiewania i oglądania

„Co teraz poczytamy, córeczko?”  „Teraz pośpiewamy góradół!” I wszystko jasne. Siadamy, włączamy płytę i śpiewamy piosenki Astrid Lindgren. Przed nami leży duża kolorowa książka, obie wpatrujemy się w tekst i tak przez piętnaście piosenek – choć śpiewanie wychodzi nam różnie.

[selkar id= 79543 ]Pisałam już kiedyś o płycie z piosenkami autorstwa Astrid Lindgren śpiewanymi przez dzieci, Ewę Bem i Grzegorza Turnaua. Płytę mamy już ładnych parę lat, ale ostatnio kupiłam wydanie z książką i zabawa jest jeszcze lepsza.

Od kiedy słuchamy zabawnych i melodyjnych piosenek Astrid Lindgren zawsze brakowało mi tekstów i męczyło mnie to, że nie zawsze wiem, z której historii pochodzi piosenka, który z bohaterów ją śpiewa. Wszystko to odnaleźlismy w książce. Znaleźliśmy w niej też piękne kolorowe ilustracje.

Dlatego rada na dziś dla wszystkich pragnących stać się posiadaczami płyty z piosenkami Astrid Lindgren – koniecznie kupcie wydanie z książką!

Piosenki Astrid Lindgren
Książka z płytą CD
Wydawnictwo Fokus, 2008.

3 Odpowiedzi

  1. Na pewno kupimy:)
    Będzie jak znalazł na prezent gwiazdkowy…

  2. I do posłuchania … przepiękna.
    Córy ulubiona jest piosenka o fąflu z Madiki, a moja kołysanka o wilku – przepiękna. Obie mogłybyśmy słuchać ich godzinami 🙂

  3. Piosenki w świetne, ja oraz moje dzieci bardzo „żywo” reagujemy na tą płytę. Skaczemy tańczymy i oczywiście śpiewamy. Przepiękne utwory.

Zostaw Komentarz