Dla najmłodszych czytelników: „Syrop maga Abrakabry”

Abrakabra1Młodsza, uśmiechnięta, błękitnooka niemal sześciolatka czyta na potęgę cokolwiek znajdzie w zasięgu wzroku – od nagłówków gazetowych, poprzez szyldy sklepów i reklamy, na tytułach książek skończywszy. Postanowiliśmy więc obdarować ją jej pierwszą książką do samodzielnego przeczytania. Wybraliśmy „Syrop maga Abrakabry” Wojciecha Widłaka z pięknymi ilustracjami Anny Sędziwy z serii Czytam sobie poziom 1.

To niewielka książeczka w wygodnym formacie – łatwo ją trzymać w małych rączkach. Na każdej z trzydziestu jeden stron jest tylko jedno, wydrukowane dużą, czytelną czcionką zdanie. Tekst znajduje się na dole kartki, tak więc mały czytelnik może z powodzeniem pomagać sobie palcem w składaniu poszczególnych słów. Opowieści wydane w ramach pierwszego poziomu tej serii zawierają około 150 – 200 wyrazów w tekście, zdania są krótkie.

Mam nadzieję, że lektura tej książeczki sprawi jej dużo przyjemności i satysfakcji. Moja znajoma sześciolatka, Róża również przeczytała swoją pierwszą książkę z tej serii i była niezwykle szczęśliwa z tego osiągnięcia! W książeczce jest również Dyplom sukcesu – nagroda dla małego czytelnika.

Opowieść pana Wojciecha Widłaka, to historia maga Abrakabry, doradcy dobrego sułtana Abdulla. Abrakabra był zdolnym, lubianym magiem. Niestety popularność i aplauz mu nie wystarczały, chciał zostać sułtanem i planował wykorzystać w tym celu swoje magiczne zdolności. Czy mu się udało? Zapraszam do lektury!

„Syrop maga Abrakabry”
Autor: Wojciech Widłak
Ilustracje: Anna Sędziwy
Egmont, 2014

Zostaw Komentarz