Czytamy po angielsku z Mamaczyta

wpis w: Piękne ilustracje, Po angielsku | 0

Moje dzieci odkrywają czytanie w języku angielskim. Bardzo mnie to cieszy. Poszukiwanie literatury anglojęzycznej dla dzieci w Polsce jest jak najbardziej możliwe i wcale nie musi oznaczać szalonych sum przeznaczonych na czytelnicze pasje dzieci. Polecam Wam serdecznie niewielki sklepik internetowy Engilsh Book Club .

Możecie tam znaleźć sporo interesujących, kolorowych, pięknie wydanych i dostosowanych do wieku i umiejętności językowych młodego czytelnika książek. Pisałam niedawno o kartonówkach dla najmłodszych. Dziś więc propozycja dla starszych, 10-12 letnich czytelników – The Not-So-Itty-Bitty Spiders, opowieść z serii Olive & Beatrix Amy Marie Stadelmann.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To zabawna opowieść o siostrach bliźniaczkach. Jedna z nich jest czarownicą a druga „zupełnie zwyczajną” dziewczynką. Siostry raczej się nie dogadują… Dokuczają sobie i robią psikusy. Pewnego dnia jedna z nich wymyśla plan, który wymyka się jej spod kontroli i sprowadza na nich nie lada kłopoty oraz stadko wielkich … pająków!

Książeczka jest napisana stosunkowo prostym, zrozumiałym angielskim. Dla mamaczytowej dziesięciolatki była pewnym wyzwaniem, któremu Młodsza podołała (musiała sprawdzać znaczenie słówek), Starsza zaś – mamaczytowa dwunastolatka – przeczytała książkę bez problemu. Książka jest lekka (miękka oprawa), kolorowa, tekst został ciekawie rozmieszczony, nie przytłacza opowieści.

Polecam serdecznie.

Olive & Beatrix. The Not-So-Itty-Bitty Spiders

Autor: Amy Marie Stadelmann

Scholastic

Książeczkę znajdziecie tutaj: https://englishbookclub.pl/ksiazkidladzieci/the-not-so-itty-bitty-spider/

Zostaw Komentarz