Najstarsza czyta klasykę po angielsku

wpis w: Bezcenna klasyka, Po angielsku | 0

Znacie to uczucie, gdy odkrywacie swojego ulubionego niepolskiego pisarza w jego oryginalnym języku? Nie chcę oczywiście redukować roli tłumaczy, sama jestem tłumaczem z wykształcenia, ale czytanie utworów w języku twórcy, to niesamowita przygoda.

Najstarsza lat 16 dorosła do tego, by odkrywać swoich ulubionych autorów anglojęzycznych. Bardzo mnie to cieszy. Kiedyś zdobycie książki w języku angielskim było nie dość, że skomplikowane, ale również drogie. Teraz czasy się zmieniły, książki obcojęzyczne stały się dostępne.

Najstarsza wybrała niedawno Pride and Prejudice Jane Austen, czyli piękny klasyk literatury angielskiej. Spodobało jej się wydanie Wordsworth Classics z przepięknymi ilustracjami Hugh Thomsona.

Zaglądnijcie do Bookamstera, macie tam spory wybór wydań i ogromne zróżnicowanie cen. W zależności od wydania książka może kosztować od dwudziestu kilku do ponad stu złotych. Zachęcam Was serdecznie do namawiania Waszych domowych starszych, nastoletnich czytelników, by odkrywali swoich ulubionych pisarzy w językach oryginalnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pride and prejudice

Autor: Jane Austen

Ilustracje: Hugh Thomson

Wordsworth Classics

Zostaw Komentarz