Atlas obrazkowy

Nie ma to jak ciotka podróżniczka. Odwiedziny takiej cioci oznaczają pokaz ciekawych zdjęć, a że to ciotka kręcąca filmy, to i jej wizyta oznacza projekcję jej ostatniego filmu, no i oczywiście sporo niesamowitych opowieści. Zwłaszcza, że ciotka jeździ do krajów delikatnie mówiąc – niepolecanych, takich jak Mozambik, Rwanda, Pakistan, czy Indonezja. Tym bardziej cenne są jej filmy, zdjęcia i opowieści.

Wizyta ciotki Magdy, to również interesujące prezenty i te przywiezione z dalekich wypraw jak hebanowe rzeźby z Afryki, czy sarong z Flores, i te książkowe. Tym razem moje córki dostały od Magdy „Atlas obrazkowy”.

Książka bardzo nam się spodobała, gdyż ma ciekawą formę. Poza tym, co dla każdego atlasu oczywiste, czyli zbioru map pokazujących różne miejsca na świecie, atlas wykonany został z kartonu i wzbogacony ciekawostkami ukrytymi na mapach w okienkach. To świetny pomysł na urozmaicenie tradycyjnych map oraz zainteresowanie młodego czytelnika wieloma niezwykłymi miejscami, których tak wiele na naszej błękitnej planecie.

Do atlasu dołączona jest także wielka mapa. Moje córki już nad nią przesiadują snując plany podróży. Dzięki Magda! Polecamy wszystkim małym i dużym podróżnikom!

Atlas obrazkowy
Na podstawie: Lift-the-flap. Picture Atlas.
Tekst: Alex Frith
Ilustracje: Kate Leake
Firma Księgarska Olesiejuk, 2013

Zostaw Komentarz