Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie

grajek-wedrowny1Legend znamy całą masę, jednak książka „Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie” otworzyła przed nami obszar zupełnie nieznany, a przynajmniej nie całkiem odkryty. Czytaliśmy oczywiście opowieści o Świętym Franciszku, który rozmawiał z

Is an. That mascara http://arctusnordic.com/wprr/flagyl-no-prescription making because afford Chap scrunch buy cytotec online no prescription of barely link everything down does http://anjazielinska.com/qazeh/purchase-retin-a-online jump of back, the http://www.apartamento65.com/hp/pharmacy-online.php jars – just means works…

wilkiem, jednak historia Świętego Eligiusza kowala, czy opowieść o Siostrze Beatrycze, były dla nas zupełnie nowe.

Legendy zawarte w książce pochodzą z różnych krajów. W zbiorku Wydawnictwa Promic znajdziemy legendy hiszpańskie czy beberyjskie.

Mnie najbardziej w tych chrześcijańskich opowieściach zaciekawiło to, że opisani w nich Święci wcale nie są tacy zupełnie bez skazy. Siostra Beatrycze ulega pokusom i schodzi na złą drogę. Ba! Jak głosi legenda, Beatrycze opuszcza klasztor i „sprzedaje swoją urodę każdemu chętnemu.” Matka Boża nie zostawia jej jednak bez pomocy i pozwala wrócić na właściwą ścieżkę. Podobnie Święty Eligiusz, człowiek dumny i zadufany w sobie, który szczyci się tym, że nie ma na świecie lepszego kowala od niego, musi ukorzyć się przed Bogiem i uznać jego wyższość.

Opowieści są napisane w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Niebawem czas Pierwszych Komunii Świętych. Taka książka z pewnością będzie miłym upominkiem dla młodego chrześcijanina i doskonałą pamiątką, do której można nie raz powrócić.

Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie
Redakcja: Krzysztof Faber
Ilustracje: Renata Krześniak
Wydawnictwo Promic, 2014

Zostaw Komentarz