Top 10: Książkowe prezenty z okazji Pierwszej Komunii

wpis w: Raczej na poważnie | 2

biblia1Zbliża się czas Pierwszych Komunii Świętych. Rodzice, chrzestni, rodzina zaczynają zadawać sobie pytanie: Jaki prezent kupić? Podpowiadamy – książkę! Ta zostaje z dzieckiem na zawsze. Przygotowałyśmy nasz, subiektywny ranking pierwszokomunijnych prezentów książkowych. Wybierajcie!

 

 

 

 

 

1. Biblia – wydanie rodzinne, Wydawnictwo M

Biblia, bez wątpienia najcenniejszy prezent jaki można podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej. To wydanie jest szczególne i doskonale odzwierciedla niezwykłą wartość tej księgi.

 

2. Biblia dla dzieci i młodzieży, Wydawnictwo Siedmioróg

biblia4

Piękne ilustrowane wydanie, w którym ksiądz profesor Rosik opowiada o najważniejszych biblijnych historiach ilustrując je najwspanialszymi dziełami twórców takich jak Michał Anioł, Rafael, Rembrandt, Rubens, Tycjan, Bruegel.

Przeczytaj naszą recenzję

 

 

 

 

 

3. Biblia dla dzieci na każdy dzień, Wydawnictwo Święty Wojciech

biblia1

Książka składa się z dwunastu rozdziałów, przyporządkowanych do miesięcy roku kalendarzowego. W każdym z nich zaś znajdziemy krótkie, dosłownie kilkuzdaniowe fragmenty przewidziane na każdy z dni miesiąca. Tworzą one oczywiście całość logiczną, prowadzą czytelnika od dzieciństwa Jezusa, poprzez początki Jego działalności, życie z apostołami, do śmierci i Zmartwychwstania.

Przeczytaj naszą recenzję

 

 

 

4. Biblia. Opowiadania na każdy dzień, Wydawnictwo WAM

„Biblia. Opowiadania na każdy dzień” to pięknie ilustrowane opowieści biblijne, które pozwalają każdego dnia przeczytać fragment Biblii, zaprezentowany językiem prostym do pojęcia dla najmłodszych czytelników. Doskonała książka do codziennego rodzinnego czytania.

 

5. Nazywam się Jan Paweł II, Jan W. Góra OP, Wydawnictwo Media Rodzina,

 

JPIIKsiążek o Janie Pawle II powstało mnóstwo, polecamy tą napisaną przez Jana W. Górę OP. Autor ustami Papieża opowiada o codziennym życiu Jana Pawła II w Watykanie, jego podróżach, zamachu na życie, a także etapie dorastania, gdy przyszły Jan Paweł II był po prostu Lolkiem i mieszkał w Wadowicach.

Przeczytaj recenzję

 

 

 

 

 

 

 

6. Patyki i patyczki, ks. Jan Twardowski, Wydawnictwo Święty Wojciech

Nowe patyki i patyczki - okładkaKsiążka, która uczy młodego człowieka wrażliwości i patrzenia na świat oczami Świętego Franciszka. Zbiór opowiadań i wierszy księdza Jana: o świecie, o Bogu i o człowieku. Piękne, wzruszające i zabawne historie opowiedziane w wyjątkowy sposób.

Przeczytaj recenzję książki

Przeczytaj recenzję audiobooka

 

 7. Legendy Chrześcijańskie, Wydawnictwo PROMIC

grajek-wedrowny1

Czasami nieco zaskakujące, ale opowiedziane w ciekawy sposób, przybliżające postacie różnych świętych „Legendy chrześcijańskie”, to opowieści z różnych części świata.

 

Przeczytaj naszą recenzję

 

 

 

 

8. Mój ulubiony święty, Anna Poppek, Wydawnictwo G+J Polska

Mój ulubiony święty

Książka Anny Poppek to zbiór opowieści różnych znanych  osób, które przedstawiają swoich ulubionych świętych i błogosławionych. Znajdziemy tu informacje o świętych znanych i mniej znanych.

Przeczytaj recenzję

 

 

 

 

 

 

9. Od ucha do ucha, ks. Jan Twardowski, Wydawnictwo Święty Wojciech 

od-ucha-do-ucha1

Znów wiersze księdza Jana, bo tych nigdy nie za wiele. Tym razem zbiorek traktujący o radości. Kolorowy i pogodny, jak uśmiech dziecka…

 

Przeczytaj recenzję

 

 

 

 

 

10.Boże drogowskazy, Brat Tadeusz Ruciński, Wydawnictwo PROMIC

BD1Książka dostępna w wersji „dla chłopców” i „dla dziewczynek” (spokojnie, różnią się nie treścią, lecz ilustracjami) autorstwa brata Tadeusza Rucińskiego, który w prosty, mądry sposób opowiada o Dekalogu i przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

 

Przeczytaj recenzję

 

 

2 Odpowiedzi

  1. Komunia to tak uroczyste i ważne wydarzenie, że chyba najlepszym prezentem będzie po prostu biblia, czyli wskazówka życia. Nie ma mądrzejszej i ważniejszej książki na świecie chyba!

Zostaw Komentarz