Ewangelia św. Łukasza w wersji zrozumiałej dla dzieci

Mam taki mamaczytowy, majowy zwyczaj pisania o książkach – podarunkach z okazji Pierwszej Komunii. Zwyczaj wziął się z prostej obserwacji zalewu przedkomunijnej bylejakości. Nie chcę być obrazoburcza, ale zdarza mi się wzdrygnąć na widok proponowanych w sklepach, kioskach i dyskontach obrazkowych Biblii i książek „bibliopodobnych.”

Zanim kupicie, przeglądnijcie, poczytajcie i zastanówcie się nad wyborem.

Dziś chcę Wam polecić Piękną tajemnicę Ewangelii opracowaną przez całą plejadę autorów: Sophie de Mullenheim, Fabienne Py-Renaudie, Christophe Raimbault, François Campagnac i Adeline Avril. Książka ta to idealna propozycja na pierwsze spotkanie dziecka z Pismem Świętym. Autorzy zaproponowali młodemu czytelnikowi niezwykle ciekawą, przemyślaną podróż przez najważniejsze etapy życia Jezusa.

 

 

Nie jest to jednak li tylko opowieść inspirowana Ewangelią według świętego Łukasza. Autorzy postarali się w sposób prosty i czytelny wytłumaczyć czytelnikowi czym jest Biblia a także zaznajomić go z informacjami historycznymi, kontekstem kulturowym, tradycjami, zwyczajami, opisami życia codziennego Jezusa. Wytłumaczono również wyrazy, które mogłyby być dla młodego chrześcijanina trudne.

Książka bardzo mi się spodobała, ujęła mnie swoją komplementarnością. Z jednej strony mamy czytelny, zrozumiały przekaz ewangeliczny, z drugiej wyjaśnienie kontekstu kulturowo-historycznego a całość czytelnie przedstawiona i pięknie zilustrowana.

Myślę, że dzieci chętnie sięgną po Piękną tajemnicę Ewangelii. Polecam jako prezent komunijny. Książkę w okresie „komunijnym” można kupić w ładnej, okolicznościowej obwolucie.

 

Piękna tajemnica Ewangelii

Opracowanie: Sophie de Mullenheim, Fabienne Py-Renaudie, Christophe Raimbault, François Campagnac i Adeline Avril

Tłumaczenie; Sylwia Filipowicz

Wydawnictwo PROMIC

Zostaw Komentarz